mali*ciou??

10/05/2007

Rzecz o fastfoodach

Filed under: Pierdo??y,fast — maliboo @ 21:33

Je??li jedzenie jest odpowiednikiem seksu, to z pewno??ci? fastfoody s? odpowiednikiem masturbacji. Ale kto w m??odo??ci nie wcina?? hamburger??w? Czy chocia??by frytek na wakacjach w Augustowie? Takich posypywanych z sol? ze s??oiczka z podziurawionym denkiem podziurawion? pokrywk?. No i na obowi?zkowym kartonikowym „talerzyku”.

Czasy si? zmieni??y, budy z zapiekankami znikn???y z ulic (nawet ta przy Halach Banacha z najlepszymi zapieksami i je??li dobrze zauwa??y??em znikn???a r??wnie?? jedna z ostatnich bud Dania Fastfood przy dworcu Zachodnim z bu??kami Skogi), a takie jedzenie dosta??o nazw? fastfood i etykietk? „z??ego ??arcia”. Oczywi??cie, je??li komu?? si? podoba, mo??e wcina? was? i kie??ki na okr?g??o, ale „czasami cz??owiek musi, inaczej sie udusi”. Dlatego czasem odwiedzi mi si? maka, jak??? sie? pizzeri, czy wci?gnie kebaba na mie??cie. Osobi??cie nie widz? wielkiej r????nicy mi?dzy dobrym jako??ciowo kebabem, a naszym sma??onym schabem. Na korzy??? tego pierwszego przemawia to, ??e jest w nim proporcjonalnie wiecej warzyw, ni?? w tradycyjnym zestawie: ziemniaki-schabowy-sur??wka. Oczywi??cie pomijam tu fakt, ??e w znakomitej wi?kszo??ci kebabowni skrojone mi?so le??y w t??uszczu, miast by? skrawanym bezpo??rednio na bu???…

Zatem na pewno zdarzy mi si? nie raz tu opisa? nowe kanapki w maku, czy wizyt? w zmartwychsta??ym Burger Kingu franczyzowanym przez AmRest. Swoj? drog? musz? wpa??? do ich Rodeo Drive we Wroc??awiu. A spe??nieniem moich junkfoodowych, perwersyjnych marze?? by??by powr??t Taco Bell. Najlepiej tam gdzie by??: czyli w ??r??dmie??ciu za Rotund? – tam gdzie teraz jest Pizza Hut.

Wszak??e ??al umiera? zdrowym ;)

10 komentarzy »

  1. w m??odos?i? ja wci??? wcinam hamburgery :>

    Comment by voo — 11/05/2007 @ 19:04

  2. zeby nie bylo… pi…zze tez wcinam :>

    Comment by voo — 11/05/2007 @ 19:07

  3. No i jest: http://www.grillpower.pl/

    Comment by maliboo — 13/05/2007 @ 19:07

  4. Tak nawiasem m??wi?c jak na rynku polskim zacz??? pojawia? si? z powrotem Burger King to nawet McDonalds zacz??? serwowa? troszk? (ma??o ale zawsze) tre??ciwsze dania. Osobi??cie jad??em ju?? stamt?d Amrestowe „przysmaki” i… s? bardzo ci???kie jak to hamburgery, ale o wiele lepsze ni?? ??mieci z McDonalds czy nekromanckie skrzyde??ka z KFC.

    Comment by onaorazon — 22/05/2007 @ 20:15

  5. Musz? si? w ko??cu wybra?. W kontek??cie fastfood??w powiedzenie, ze konkurencja wychodzi na *zdrowie* nie bardzo mi pasuje;) W polepszenie si? standardowych kanapek z maka nie wierz?. Pewnie trzymaj? ich normy ilo??ci glutaminianu. Ale mog? konkurowa? sezonowymi/okazyjnymi: vide ich aktualne gwiazdy tygodnia.
    Kolejka nielicha…

    Comment by maliboo — 22/05/2007 @ 20:37

  6. C???? w Mc??mieciu ostatnio zacz?li ostatnio dorzuca? wi?cej warzyw do kanapek – to oceniam in plus. Ale numery z kilkoma odgrzaniami tej samej kanapki dalej s? na miejscu.

    Comment by onaorazon — 23/05/2007 @ 08:41

  7. Mali powiedz mi jak mo??liwe jest zrobienie dzi??rek w dnie s??oika :) Chyba chodzi??o ci o pokrywk? czy raczej zakr?tk? zwykle koloru z??otego lub bia??ego :D

    Comment by aceed — 28/05/2007 @ 14:23

  8. :D Dokladnie jest tak jak mowisz. Widze, zes nie spal na polskim i z analizy tekstu zawsze byl celujacy;)

    Comment by maliboo — 28/05/2007 @ 16:12

  9. Mali z tym tekstem to si? w por? odpowiedni? nie wstrzeli??e?? :P
    Takie co?? mo??na se waln??, gdy temperatury za oknem niskie.
    Ja tam zdecydowanie wol? sama co?? upitrasi?, a jak nie chce mi si? sta? przy garach to co?? na szybko, np dzi?? robi? cycki kurze wg przepisu Najd??elli -> marynowane w ma??lance i panierowane w pokruszonych krakersach :] powinno by? dobre :)

    Comment by Blondi — 28/05/2007 @ 17:25

  10. Dziurawe nie denko a pokrywka.
    Co do frytek, koniecznie w Nowym Saczu na dwrocu autobusowym – mozna sie cofnac o 20 lat w czasie.

    Comment by bartek — 30/05/2007 @ 07:55